Кошаркашки савез Војводине Обавештења КК ВОЈВОДИНА прваци финалног турнира КСС У17 КАДЕТИ 2002 РКС

КК ВОЈВОДИНА прваци финалног турнира КСС У17 КАДЕТИ 2002 РКС

КК ВОЈВОДИНА прваци финалног турнира КСС У17 КАДЕТИ 2002 РКС post thumbnail image

Последњег дана финалног турнира на програму су биле утакмице трећег кола у којима се у директним дуелима одлучивало о првом , односно трећем месту.
Од 12 часова у „дербију“ су се састали :
ЖИТКО БАСКЕТ – ВОЈВОДИНА 50:65 (16:16; 7:19; 18:6; 9:24)
Утакмица између непоражених екипа у прва два кола, одлучивала је о победнику финалног турнира. Прва четвртина протекла је у изједначеној борби. Екипе су се смењивале у вођству и на прву паузу су отишле поравнате 16:16. Других десет минута припало је Војводини која је одличном одбраном успела да умањи учинак најбољег играча екипе из Београда, Матије Белића и противника сведе на  само седам поена у овој деоници. Екипа Житко Баскета се вратила у игру у трећој четвртини коју је добила са 18:6. Новосађани су промашили велики број слободних бацања и дозволили противнику да у  поседњи период уђе са нерешеним резултатом 41:41. Меч је практично решен на неких пет минута пре краја када је Белић прво направио четврту личну грешку а онда помало нервозно одреаговао ухвативши се за главу што је судија окарактерисао као техничку грешку која је уједно значила и крај утакмице за најбољег играча Београђана. Од тог тренутка Војводина је у потпуности успоставила контролу на терену и серијом 15:3 привела утакмицу крају и заслужено однела титулу најбоље екипе Квалитетне лиге РКС.
У екипи Житко Баскета Белић је постигао 27 поена уз 19 скокова, али је изостала значајнија помоћ осталих саиграча. У стрелце се уписало само још три играча. Вујадиновић је дао 12 поена и остварио 9 скокова, Миланко је додао 9 поена, а Остојић 2 уз 8 скокова. Војводина је имала већи број расположених играча. Шојичић је постигао 20 поена, Кумовић 15, Слијепчевић 13, Дамјановић 6, Копривица 5, а Ивановић, Гуглета и Чичаревић су забележили по 2 поена.
У другом мечу од 14 часова БОР РТБ и РАДНИЧКИ ШУМАДИЈА 1991 су одлучивали коме ће припасти треће место на турниру.

МВП турнира је Кумовић Ранко (КК Војводина)