Košarkaški savez Vojvodine Obaveštenja 1.MRL KK ŽELEZNIČAR : KK JOKER – OPRIŠTAJNI MEČ KAPITENA IGORA MARKOVIĆA MARKIZA

1.MRL KK ŽELEZNIČAR : KK JOKER – OPRIŠTAJNI MEČ KAPITENA IGORA MARKOVIĆA MARKIZA post thumbnail image

U subotu 09.04.2022. godine u Inđiji u Hali Sportova odigrana je utakmica između domaćina Železničara i somborskog Džokera, ekipe koja će ove sezone ući u viši rang takmičenja. Pred punom halom viđena je veoma zanimljiva utakmica sa velikim brojem poena. Nakon 40 minuta igre slavili su gosti rezultatom 100 : 114. Ova utakmica bila je ujedno i oproštajni meč kapitena Železničara Igora Markovića koji se posle 18 godina igranja seniorske košarke penzionisao. Na početku utakmice komesar lige Aleksandar Rodić dodelio je Markoviću plaketu Košarkaškog Saveza Vojvodine, a na poluvremenu predsednik kluba Mirko Novaković i član uprave Dragan Milić uručili su uramljeni dres i poklon za kapitena. U prelepoj atmosferi Hale Sportova koja je bila ispunjena do poslednjeg mesta ovacijama je ispraćen Marković kada je na 1:30 min do kraja izašao iz igre.

Igor Marković Markiz

Igor Marković košarkom je počeo da se bavi sa 15 godina u Košarkaškom Klubu Železničar, a tad je i počeo da igra za prvi tim, sa Železničarom je igrao sve rangove takmičenja od beton lige do KLS Prve Lige Srbije, i sa Železničarom je pravio uspehe ulazaka u veće rangove takmičenja tokom tih godina. Pored Inđijje igrao je i u Dunavu iz Starih Banovaca i Slovenu iz Rume. Uz igračku karijeru gradio je i trenersku kao trener mlađih kategorija u klubu. Nakon igračke karijere rad u klubu nastvlja kao sportski direktor kluba.