Košarkaški savez Vojvodine Obaveštenja KK VOJVODINA prvaci finalnog turnira KSS U17 KADETI 2002 RKS

KK VOJVODINA prvaci finalnog turnira KSS U17 KADETI 2002 RKS

KK VOJVODINA prvaci finalnog turnira KSS U17 KADETI 2002 RKS post thumbnail image

Poslednjeg dana finalnog turnira na programu su bile utakmice trećeg kola u kojima se u direktnim duelima odlučivalo o prvom , odnosno trećem mestu.
Od 12 časova u „derbiju“ su se sastali :
ŽITKO BASKET – VOJVODINA 50:65 (16:16; 7:19; 18:6; 9:24)
Utakmica između neporaženih ekipa u prva dva kola, odlučivala je o pobedniku finalnog turnira. Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi. Ekipe su se smenjivale u vođstvu i na prvu pauzu su otišle poravnate 16:16. Drugih deset minuta pripalo je Vojvodini koja je odličnom odbranom uspela da umanji učinak najboljeg igrača ekipe iz Beograda, Matije Belića i protivnika svede na  samo sedam poena u ovoj deonici. Ekipa Žitko Basketa se vratila u igru u trećoj četvrtini koju je dobila sa 18:6. Novosađani su promašili veliki broj slobodnih bacanja i dozvolili protivniku da u  posednji period uđe sa nerešenim rezultatom 41:41. Meč je praktično rešen na nekih pet minuta pre kraja kada je Belić prvo napravio četvrtu ličnu grešku a onda pomalo nervozno odreagovao uhvativši se za glavu što je sudija okarakterisao kao tehničku grešku koja je ujedno značila i kraj utakmice za najboljeg igrača Beograđana. Od tog trenutka Vojvodina je u potpunosti uspostavila kontrolu na terenu i serijom 15:3 privela utakmicu kraju i zasluženo odnela titulu najbolje ekipe Kvalitetne lige RKS.
U ekipi Žitko Basketa Belić je postigao 27 poena uz 19 skokova, ali je izostala značajnija pomoć ostalih saigrača. U strelce se upisalo samo još tri igrača. Vujadinović je dao 12 poena i ostvario 9 skokova, Milanko je dodao 9 poena, a Ostojić 2 uz 8 skokova. Vojvodina je imala veći broj raspoloženih igrača. Šojičić je postigao 20 poena, Kumović 15, Slijepčević 13, Damjanović 6, Koprivica 5, a Ivanović, Gugleta i Čičarević su zabeležili po 2 poena.
U drugom meču od 14 časova BOR RTB i RADNIČKI ŠUMADIJA 1991 su odlučivali kome će pripasti treće mesto na turniru.

MVP turnira je Kumović Ranko (KK Vojvodina)