Кошаркашки савез Војводине Обавештења МЕЂУНАРОДНИ ПРИПРЕМНИ 3X3 ТУРНИР У НОВОМ САДУ

МЕЂУНАРОДНИ ПРИПРЕМНИ 3X3 ТУРНИР У НОВОМ САДУ

МЕЂУНАРОДНИ ПРИПРЕМНИ 3X3 ТУРНИР У НОВОМ САДУ post thumbnail image

За викенд 10/11 април имали смо прилику да гледамо Међународни припремни турнир, који је одржан у Новом Саду, а на којем су снаге одмериле неке од најбољих европских селекција.

Треће место освојила је селекција Холандије, која је победила Француску, док су на првом месту завршили баскеташи екипе Србије 2, који су победили Аустрију са 21:11.

Сам почетак турнира донео нам је дуел којем смо се надали у финалу. Снаге су одмерили два тима Србије, а Србија 2 је славила са убедљивих 21:10.

Подсетимо, Србија 1 је играла у саставу: Стефан Стојачић, Марко Савић, Максим Ковачевић и Марко Дугошија, док су за екипу Србија 2 играли Душан Домовић Булут, Дејан Мајсторовић, Михаило Васић и Алекса Ратков.

Након овог дуела, Србија 1 је кренула свој пут ка петом месту, па је славила против Катара са 21:15, док је у директној борби за пето место славила против Русије са 21:12.

Уследио је полуфинални дуел у којем је Србија 2 одмерила снаге са Француском и остварила убедљив тријумф резултатом 22:17 после велике борбе, али и сјајне игре нашег тима.

У финалу су се састали Србија 2 и Аустрија, а домаћа екипа је славила са сигурних и убедљивих 21:11.

Генерални секретар Кошаркашког савеза Србије, Златко Болић уручио је пехар за прво место, као и награду за МВП турнира, која је припала Михаилу Васићу.

Члан градског већа задужен за омладину и спорт града Новог Сада, Огњен Цвјетићанин имао је ту част да уручи пехар за друго на овом турниру, док је покрајински секретар за омладину и спорт Покрајинске Владе Војводине Дане Баста доделио награду за треће место.

Резултате и фотографије са турнира можете погледати на сајту КОШАРКАШКОГ САВЕЗА СРБИЈЕ.